A Richter gyermekcipők nagyon jól felszereltek, hiszen nemcsak az első lépéseik megtételében segítenek a gyerekeknek, hanem megfelelő támaszt nyújtanak futás, ugrálás vagy mászókázás közben.
Ahhoz, hogy a Richter gyermekcipőkből a lehető legjobbat tudjuk kihozni, muszáj, hogy tökéletesen passzoljanak a csöppségek lábára. A gyermekek lába pedig csak úgy tud egészségesen fejlődni, ha a megfelelő méretű cipőt adjuk rá. Emiatt a szülőknek különös figyelmet kell fordítaniuk gyerekcipő vásárláskor a következőkre:
- A gyerekek lába igen gyorsan nő, emiatt érdemes néhány milliméterrel nagyobb cipőt választani, mint amire épp szükségük van a lurkóknak, hiszen egy hónap alatt bele fognak nőni, addig pedig lehet hordani bele egy vastagabb zoknit.
- A higiénikus cipőviselés érdekében fontos, hogy a zárt cipőkbe tegyünk kivehető cipőtalpbetétet, melyet ha elhasználódik, egyszerűen ki lehet cserélni egy új talpbetétre.
- Fontos, hogy a cipő ne legyen túl szoros, de túl bő sem a lábfejen, hiszen ha túl szoros, az rendellenes fejlődéshez vezethet, ha pedig túl laza, akkor pedig felsértheti a cipő a folyamatos kidörzsölődéstől a kicsik lábát.
Mivel a kisgyerekek lába fejlődés alatt van, emiatt a benne lévő csontok még nem olyan sűrűek, mint egy felnőttében, így nagyon lényeges az, hogy csak olyan cipőt vegyünk a gyerekeknek, amiben tényleg kényelmesen tudnak ugrálni, rohangálni vagy épp csúszni-mászni.
Sok szülő nem is tudja, de a gyerekek idegrendszere sem teljesen kifejlődött még kiskorban, emiatt nem feltétlenül tudják megmondani azt, hogy egy cipő kicsi-e vagy nagy. Így mindenképpen fontos lemérni a csöppségek lábát, s megnézni azt, hogy a cipő legalább 1,2 cm-rel nagyobb legyen, mint a lábuk mérete.
Ezzel a módszerrel el lehet kerülni azt, hogy túl kicsi cipőt vegyünk a gyereknek, hiszen ha például boltban vagyunk vele, s megnyomjuk az ujjunkkal a nagylábujját, akkor ösztönösen el fogja húzni, s azt fogja mondani, hogy jó rá – még akkor is, ha kicsi.
S persze azt is fontos kiemelni, hogy a Richter gyerekcipők esetében gyakran előfordul az, hogy kinéz magának egy cipőt a gyerek, s ha kicsi, ha nagy, neki az jó lesz. Ezzel azért vigyázni kell, s mindenképpen érdemes meggyőződni arról, hogy tényleg jó lesz-e a méret.