A bőrcipő ápolása elengedhetetlen, mivel ez egy nagyon igényes, ám kényes anyag. A bőr egyet jelent a minőséggel és az eleganciával, de csak akkor, ha megfelelően gondoskodunk is róla. Más esetben ugyanis sokkal hamarabb tönkre mehet, hiába a színvonal, a tisztítására és ápolására nagy gondot kell fordítani. Ez rendkívül fontos mind az esztétikum, mind a minőség megőrzése, valamint az egészségünk szempontjából is.
Ha helyesen járunk el, hosszú ideig élvezhetjük kényelmüket, mert tartósak és strapabíróak lesznek. Mindig olvassuk el a bőrcipő ápolása előtt a termék útmutatóját, illetve a cipőápoló szer használati utasítását is. Ha mindent rendeltetésszerűen alkalmazunk, akkor nem lehet baj, ezért érdemes gondot fordítani a javaslatok és előírások betartására.
Hogyan történik a bőrcipő ápolása?
A bőrcipő ápolása nem igényel vizet, a bőrnek ugyanis árt a nedvesség, tehát ezt a szabályt mindenképpen jegyezzük meg. Cipőápoló kínálatunkban többféle terméket is találhatunk, amelyek bizonyos típusai alkalmasak erre az elegáns és esztétikus küllemű anyagra.
Első lépésként egy puha és száraz kefével távolítsuk el róla a port és a különböző szennyeződéseket. Ezután kenjük be egy méhviaszt vagy lanolint tartalmazó zsíros krémmel. Ezek arra jók, hogy segítik a bőr kiszáradásának megelőzését. Emiatt hosszabb ideig megőrzik minőségüket és tovább, akár évekig is viselhetjük őket.
Várjuk meg, míg megszárad, majd egy puha ronggyal még tovább fényesíthetjük a cipőt. A bőrcipő ápolása ennyiből áll a mindennapok során, de az is fontos, hogy használaton kívül hogyan tároljuk. A továbbiakban erről is szó lesz, de előbb nézzük meg, hogyan tehetjük bőr lábbelinket vízállóvá.
Ha esik az eső
A bőr önmagában nem vízálló, de ha felviszünk rá egy vízlepergető réteget, és ezt megismételjük évente kétszer, akkor esős időben is bátran hordhatjuk. Ez még azért is jót tesz neki, mert a bőr könnyen kiszárad, és megrepedezik, ellenben ezzel a módszerrel ezt is elkerülhetjük.
Itt is érvényes az a szabály, hogy olvassuk el az impregnáló szerhez tartozó útmutatót, és kizárólag olyat vigyünk fel a bőrre, ami megengedett, és nem árt neki. Ez a réteg nemcsak a nedvességgel szemben nyújt védelmet, hanem különféle szennyeződésektől is megóvja a cipőnket.
Az is lényeges, hogy az impregnáló anyag felvitele előtt tökéletesen tisztítsuk meg a lábbelit, majd maradéktalanul száradjon is meg. Ha így járunk el, akkor a cipő vízlepergető lesz, miközben megőrzi jó minőségét is.
Ne csak kívül, belül is tisztítsd!
A cipőbelső legalább annyi figyelmet igényel, mint a külseje, ez elsősorban a higiénia és az egészségünk szempontjából fontos. Ha viseltük, utána 24 órát pihentessük, hogy kellőképpen ki tudjon szellőzni. Tartsuk száraz és napfénytől védett helyen, lehetőleg sámfával kibélelve és a fűtőtesttől is mindenképpen távol.
Időnként speciális dezodorokat is használhatunk a frissítésre, szagtalanításra, ezzel teljes lesz a bőrcipő ápolása. Ha izzad a lábunk a cipőben, az könnyen magába szívja a nedvességet, ezért nem árt néha ilyen módszereket is bevetni. Azzal is sokat tehetünk a cipő és a lábunk érdekében is, ha pamutzoknikat hordunk, nem műszálasakat.
Ha megáztunk, illetve a cipőnk is, nagyon fontos, hogy rendesen száradjon meg, mielőtt újra viseljük. Ehhez is tegyünk bele sámfát, ami bükkfából készült és szellőzőnyílásokkal van ellátva. Ez is segíti a száradást.
A bőrcipő ápolása nem olyan nehéz feladat, de mindenképpen megéri, hiszen hálásak lesznek a gondoskodásért. Böngészd át webáruházunk minden kategóriáját, hátha találsz valamit, ami tetszik! Ha kérdésed van, vedd fel velünk a kapcsolatot valamelyik elérhetőségünkön!